وقتی برنامه ریزی هاتون رو برای قرار اول کامل کردید و همه نکات و کارهای قبل از قرار رو انجام دادید، نوبت میرسه به نکات و مواردی که در روز قرار باید انجام بشه. در ادامه تمام بایدها و نباید های این روز رو براتون شرح میدیم، تا بدون استرس یک قرار ملاقات عالی و تاثیرگذار برای خودتون و طرف مقابلتون رقم بزنید.

قبل از این که شروع به خواندن این مقاله کنید، حتما حتما قبلش پارت اول برای قرار اول چی بپوشیم رو مطالعه کنید تا نحوه برنامه ریزی درست رو برای این روز مهم آموزش ببینید.

قدم دوم (آماده شدن)

۱- دوباره آب و هوا رو چک کنید

  • حتی اگر برنامه ریزی شما جوری هست که بیشترین زمان رو در فضای سر پوشیده میگذرونید، باید با لباس های خشک وتمیز سر قرار برسید! پس دوباره آب و هوا رو چک کنید.
  • اگر احتمال بارش هست با خودتون چتر و بارونی ببرید.

۲- دوش گرفتن

  • خیلی مهمه که تمیز و خوشبو باشید. اولین روز ملاقات روز مهمیه و در اینکه چقدر رابطه دوستی ادامه پیدا کنه بسیار تاثیر گذاره.
  • اگر قبل از استایل کردن موها باید اونها رو خشک کنید، حتما زمان مورد نیاز برای اینکار رو قبلا در نظر بگیرید.

۳- مسواک زدن یادتون نره

شکی نیست که تمیز بودن دندان ها و خوشبو بودن دهان در جذابیت شما تاثیرگذاره.

۴- برای آماده شدن زمان زیادی به خودتون بدید

زمانیکه مضطرب یا هیجان زده هستید همون زمانی هست که زیپ خراب میشه، دکمه کنده میشه یا چیزی پاره میشه!! بنابراین بهتره که زودتر شروع کنید به حاضر شدن تا دست و پاتون رو گم نکنید و همه چی خوب پیش بره.

  • اگر ست لباس دیگه ای تو ذهنتون باشه در این مواقع به شما کمک میکنه.

۵- مواردی که باید چک کنید

  • مطمئن بشید گوشی موبایلتون شارژ داره.
  • پول نقد همراه داشته باشید.
  • اگر محل قرار رو بلد نیستید از رو نقشه پیدا کنید.

۶- استرس تعطیل

طبیعیه که قبل از اولین دیدار مضطرب باشید اما نذارید لباس ها و ظاهرتون یکی از فاکتورهای استرس باشه. از چیزی که پوشیدین مطمئن باشید، از دیدن خودتون در آینه لذت ببرید و تمرکز رو روی شناخت آدم جدید زندگیتون بذارید.

  • اگر نمیتونید استرس رو کنترل کنید قبل از قرار از فعالیت هایی که به کاهش استرس کمک میکنه مثل یوگا، مدیتیشن یا تنفس عمیق استفاده کنید.

 

قدم سوم (زیاده روی نکنید)

۱- از عطر یا ادکلن به مقدار زیاد استفاده نکنید. بعضی از افرد حساسیت دارن و این حساسیت میتونه باعث عطسه یا سردرد در اونها بشه؛ پس بهتره از مقدار بسیار کمی عطر یا ادکلن استفاده کنید.

۲- حواستون به رطوبت پوستتون باشه. اگر پوست خشکی دارید از مرطوب کننده استفاده کنید. اگر پوستتون چربه حتما چربی رو کنترل کنید(شستشوی مناسب، تونر، روتین پوستی مناسب و…)تا پوستتون برق نزنه.

۳- از اکسسوری های زیاد پرهیز کنید

استفاده از چند اکسسوری مثل ساعت، انگشتر دستبند و… به استایل شما جلوه خوبی میده و ظاهرتون رو از سادگی در میاره اما استفاده زیاد از اونها جالب نیست.

۴- دقیقا قبل از روز ملاقات تغییر ایجاد نکنید

این نکته بسیار مهمه مخصوصا در دیدار با کسی که در اینترنت با اون آشنا شدید. مثلا تو عکس موهاتون بلنده اما روز قبل از قرار موها تون رو کوتاه میکنید! یا آفتاب میگیرید! شک نکنید تصویری که شما در ذهن طرف مقابل ایجاد کردین تو یه لحظه به هم می ریزه، اعتمادش از بین میره و گیج میشه.

  • همیشه تغییرات خوب پیش نمی رن! ممکنه تغییری که ایجاد کردین به شما نیاد یا اون چیزی که تو ذهنتون بود نشده باشه، اگر روز قبل از قرار انجامش بدید وقت کافی برای درست کردنش ندارید.

 

و در نهایت مهمترین چیزی که باید یادتون بمونه اینه که « لبخند رو فراموش نکنید »